fbpx

Co je NZÚ Light?

Nová zelená úsporám Light je program určený seniorům a domácnostem s nízkými příjmy. Byl připraven se záměrem maximálně omezit potřebu vlastních finančních prostředků na realizaci úsporných opatření, která mají pomoct ohroženým domácnostem snížit náklady na bydlení.

Kdo má nárok na Zelenou úsporám Light?

Podmínkou je, aby v době podání žádosti byl rodinný dům ve vlastnictví žadatelů a ti v něm měli současně trvalý pobyt, a to déle než od 12. září 2022. NZÚ Light má přinést prostředky na úsporná opatření pro nízkopříjmové domácnosti, které jsou nejvíce ohroženy energetickou chudobou.

Jak dlouho trvá schválení dotace Light?
Pokud splňujete veškeré potřebné podmínky, garantujeme vám získání dotace dokonce smluvně. Samotný proces schvalování je v kompetenci Fondu ministerstva životního prostředí. Vyřízení zpravidla trvá 6–8 týdnů.

Proč si pořídit fotovoltaiku s NZÚ Light?

Chcete mít fotovoltaickou elektrárnou, ale náklady na její pořízení jsou pro vás příliš vysoké? Pak možná právě vy uvítáte vládní dotační program Nová zelená úsporám Light. Využijte státní dotaci ve výši 90 000 Kč a pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu za 1 KČ.

Sdílet