fbpx

Fotovoltaika v zimě?

 Zimní měsíce od listopadu do února se obvykle neasociují s instalací fotovoltaických systémů. Chladné počasí a kratší dny nás přirozeně vedou k zamyšlení nad vytápěním domácnosti, jako jsou tepelná čerpadla či izolační opatření. Nicméně, zimní období skýtá několik překvapivých výhod pro zájemce o solární energii. Dokonce i v případě, že nepanují extrémní větrné či sněhové podmínky, je možné provést instalaci solárního systému srovnatelně s letními měsíci.

Proč je zima ideální pro instalaci solárního systému?

– Produkce solárního systému v zimních měsících (říjen až březen) může tvořit až 30 % celoroční produkce.

– Výhodné zimní nabídky na solární řešení.

– Kratší doba čekání na realizaci instalace.

– Rychlejší zpracování žádostí o Dotaci nová zelená úsporám.

– Možnost spuštění systému na počátku kalendářního roku v souladu s vyúčtovacím obdobím.

– Příležitost pro podnikatele zahrnout investici do daňových výdajů a snížit tak daňovou povinnost.

Jak efektivně pracují solární panely v chladném období?

Na rozdíl od běžného mýtu, solární panely nejsou nejefektivnější během horkých letních dnů. Elektrický výkon je generován slunečním světlem, ne teplem, což znamená, že nízké teploty mohou dokonce zvýšit jejich účinnost. Během jasných zimních dnů mohou být solární panely obzvláště účinné.

Kvalitní solární panely, navržené tak, aby odolávaly jak vysokým letním teplotám, tak zimnímu mrazu, si zachovávají vynikající výkon i v těchto podmínkách.

Zlepšení výkonu solárních panelů v zimních měsících

Výkon vaší solární instalace v zimě můžete zvýšit pečlivým odstraňováním sněhu z panelů. Už 10 cm sněhová vrstva může výrazně snížit jejich efektivitu.

Optimální umístění panelů pod úhlem mezi 30 a 45 stupni zjednoduší samovolné odstranění sněhu a zároveň umožní lepší využití slunečního svitu.

Naše firma se specializuje na instalaci černých panelů od značek Canadian Solar a LONGi Solar, které jsou v zimních podmínkách výjimečně efektivní. Díky svým vlastnostem se na nich sníh taje rychleji, což zvyšuje jejich výkon i v období se sněhovou pokrývkou. A všichni víme, jak intenzivně může slunce svítit v zasněžených zimních dnech.

Pro zajištění maximálního výkonu i během zimy nabízíme také pokročilé sledovací systémy, které umožňují fotovoltaickým panelům automaticky se přizpůsobit optimálnímu dopadu slunečních paprsků.

Zkrácená doba čekání na instalaci v zimním období

Vzhledem k tomu, že mnoho zákazníků není obeznámeno s výhodami zimní instalace, je čekací doba na realizaci projektu výrazně kratší. Po podpisu smlouvy se instalace obvykle uskuteční v rámci několika dnů. Také se zrychluje proces získání dotací NZÚ, který za vás kompletně vyřídíme a zajistíme maximální možný zisk.

Propojení solárního systému s elektrickou sítí v prosinci umožňuje, že systém začne pracovat od nového roku, což usnadňuje vyúčtování s energetickými společnostmi. S přicházejícím prodlužujícím se dnem se výkon vaší instalace neustále zvyšuje, což je jasně viditelné na energetických grafech.

Pro podnikatele představuje investice do solárního systému v prosinci možnost zařadit náklady do účetnictví aktuálního roku a tím potenciálně snížit daňové zatížení.

Neváhejte se na nás obrátit pro další informace a konzultaci vašeho solárního projektu.

Sdílet