fbpx

Nové podmínky NZÚ Light pro solární ohřev vody

Od června tohoto roku platí nové podmínky pro programy Nová zelená úsporám Light (NZÚ Light) a Oprav dům po babičce. Tyto změny přinášejí zejména zvýšenou finanční podporu pro zateplení domů a cílenou pomoc pro nejzranitelnější domácnosti.

NZÚ Light: Úspěšný program, který pomohl tisícům domácností

Program NZÚ Light, který byl spuštěn 9. ledna 2023, vznikl jako reakce na energetickou krizi. Byl realizován ve spolupráci Ministerstva životního prostředí, Ministerstva práce a sociálních věcí a Státního fondu životního prostředí ČR. Program měl za cíl rychle pomoci domácnostem ohroženým energetickou chudobou, zejména seniorům a nízkopříjmovým rodinám. Díky tomuto programu se podařilo podpořit více než 75 tisíc nízkopříjmových domácností.

Podpora pokrývá až 100 % nákladů a je vyplácena zálohově, což umožňuje rychlé a efektivní realizace opatření.

Změny v podpoře solárních ohřevů vody

S ohledem na zvýšení finančních prostředků pro zateplení byly upraveny i podmínky pro podporu solárních ohřevů vody. Nově dotace na solární systém se stávajícím bojlerem činí 50 tisíc Kč a s novým bojlerem 70 tisíc Kč. Tyto změny reflektují současnou situaci na trhu solárních technologií, kde ceny klesají.

„Z podporovaných opatření cílíme více na obálku budovy a možnost komplexního zateplení, což má pro domácnosti nejvyšší přínos z hlediska úspor energií a nákladů,“ uvedl ředitel SFŽP ČR Petr Valdman.

Tyto úpravy v programech NZÚ Light a Oprav dům po babičce odrážejí potřebu cílenější a efektivnější podpory pro domácnosti v dnešní době. Cílem je nejen poskytovat finanční pomoc, ale také přispívat k dlouhodobým úsporám energií a zlepšení kvality bydlení pro nejvíce ohrožené skupiny obyvatel.

U nás se postaráme o vyřízení dotace a zajistíme kompletní realizaci. Součástí realizace jsou panely, střídač, elektrorozvaděč, upevňovací konstrukce a elektromateriál. Neváhejte a využijte tuto štědrou nabídku k výraznému snížení vašich měsíčních nákladů na energii.

Sdílet