fbpx

Novinky v podmínkách dotací na solární ohřev vody v rámci programu zelená úsporám Light pro rok 2024

Máme pro vás důležité novinky ohledně dotací na solární ohřev vody. Program Zelená úsporám Light přichází s aktualizací podmínek, které vstupují v platnost od 17. ledna 2024. Přečtěte si, co se mění a jak si můžete zajistit finanční příspěvek na instalaci ekologického ohřevu vody ve vaší domácnosti.

Novinky v Podmínkách Dotací na Solární Ohřev Vody v Rámci Programu Zelená úsporám Light pro Rok 2024

S nadcházejícím rokem přináší program Zelená úsporám Light nové podmínky pro získání dotace na solární ohřev vody. Tato podpora je určena všem, kteří se zajímají o snížení energetické závislosti a hledají udržitelné řešení pro své domovy.

V předcházejícím období jsme byli svědky velkého zájmu o dotace, kdy byl využit celý přidělený rozpočet 6,2 miliard korun.

Jaké jsou nejzásadnější změny pro rok 2024?

– Příspěvek pro seniory a domácnosti s nižším příjmem se nemění a nadále činí až 90 000 Kč. Novinkou je, že instalace musí zahrnovat i nový bojler, který je u nás standardně nabízen v ceně instalace.

– Pokud se rozhodnete nepořizovat nový bojler, můžete stále získat podporu ve výši 60 000 Kč.

– Fotovoltaický systém pro ohřev vody musí nyní splňovat zvýšený minimální výkon, který byl navýšen z 1,5 kWp na 2 kWp.

– Je nezbytné, aby byla každá instalace vybavena ochranou proti opaření, zajišťující bezpečnost uživatelů.

Jak lze požádat o dotaci Zelená úsporám Light?

Proces žádání o dotaci zůstává stejně jednoduchý jako v minulých letech. I když jste v minulosti využili podporu na jiné energetické úspory, můžete si podat žádost o příspěvek i na solární ohřev vody. Stačí vyplnit online formulář prostřednictvím AIS SFŽP ČR od 17. ledna 2024. Podmínkou pro získání dotace je odborná instalace akreditovaným odborníkem.

Důrazně doporučujeme využít poradenské služby Zelená úsporám Light, které poskytují místní akční skupiny (MAS), se specializací na pomoc seniorům a průvodce dotačními programy.

My se postaráme o celý proces za vás. Zajistíme kompletní instalaci včetně solárních panelů, střídače, elektrorozvaděče, nového bojleru a ochranných prvků. Celková cena služby činí 90 001 Kč, ale po uplatnění dotace zaplatíte pouze symbolickou jednu korunu.

 Nevynechejte šanci významně snížit vaše měsíční výdaje za energie a využijte naši výhodnou nabídku.

Sdílet