fbpx

Proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu?

Elektrická energie lze vyrobit různými způsoby. Spalováním fosilních paliv, v atomové elektrárně, nebo pomocí větru, slunce či vody. Elektřina z vlastní střechy je nejjednodušší možnost, jak si zajistit vlastní zdroj energie a ušetřit za elektřinu.

Montáž fotovoltaiky na střechu: Kam ji umístit?

Bez solárních panelů to nejde, to dá rozum. Jejich ideální sklon je mezi 30 až 35 stupni s orientací k jihu. Pokud je ale vaše střecha rovná, nebo naopak příliš strmá, poradíme si i s tím. Nejčastěji se pak solární panely instalují:

– Na šikmou střechu rovnoběžně se střešní krytinou.

– Na plochou střechu na speciální konstrukci, která má sklon 15 až 20 stupňů.

– A vždy tak, aby byla maximalizovaná doba osvitu.

Výhody fotovoltaiky:

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Záleží Vám na našem životním prostředí a jeho udržitelnosti? Jedním z klíčů jak toho dosáhnout, je získávání elektrické energie pomocí fotovoltaických systémů a obnovitelných zdrojů. Klademe důraz na podporu ekologie a chceme podpořit energetickou soběstačnost domácností. Průměrná domácnost s naší fotovoltaickou elektrárnou zatíží naši planetu o 6 tun CO2 méně.

ÚSPORA

Nešetříte za energii, ale šetříte náklady na energii. Navíc v létě, kdy máte nadbytek energie, se nemusíte omezovat a můžete užívat například klimatizaci. Zvyšujete si tak komfort bydlení a hodnotu nemovitosti. Zároveň Vám nabízíme možnost odkupu přebytečné energie za vysoké ceny!

POJISTKA PROTI BUDOUCÍMU ZDRAŽENÍ

Náklady na výrobu energie z jaderných nebo jiných fosilních zdrojů elektřiny neustále stoupají. V budoucnosti dojde pravděpodobně ke zdražení elektřiny z tradičních zdrojů, zatímco cena solární energie bude pravděpodobně dále klesat. Výroba vlastní energie z FVE tak bude sloužit jako pojistka proti zdražení energii.

RYCHLÁ NÁVRATNOST INVESTICE

Díky dotačním programům (Nová zelená úsporám) lze na pořízení FVE získat dotaci až 225 000Kč. Díky této podpoře má investice do nové FVE poměrně výhodnou návratnost (podle typu zdroje) v horizontu cca 5-10 let.

EKOLOGICKÉ ŘEŠENÍ

Fotovoltaika také představuje řešení, které je ohleduplné k životnímu prostředí. Solární panely kromě slunečního svitu, který je obnovitelným a nevyčerpatelným zdrojem energie, nevyžadují žádné palivo, které by znečišťovalo ovzduší či jinak zatěžovalo přírodu. Recyklace solárních panelů a dalších komponentů FVE je dobře technicky zvládnutelná bez vedlejších efektů. Drtivá většina solární se vyrábí z křemíků, což je prvek, který je běžně a velkém množství k dispozici na Zemi.

A jak probíhá kompletní instalace FVE naleznete ve videu z jedné naší nedávné instalace.

Sdílet