fbpx

Tepelná čerpadla

Šetrné vytápění objektů

Tepelná čerpadla

Jedním z klíčových rozhodnutí při stavbě nového domu nebo rekonstrukci je forma vytápění objektu. Nejde pouze o co nejnižší náklady na vytápění, ale také o to, aby to bylo ekologické a komfortní. Tepelné čerpadlo je jedním z nejefektivnějších řešení jak toho dosáhnout, obzvláště v kombinaci s fotovoltaickou elektrárnou.

Mám zájem o službu, jak bude probíhat spolupráce?

1. Bezplatná konzultace

Pobavíme se, co právě potřebujete a najdeme pro Vás individuální řešení.

2. Zařídíme formality

Papírování je nuda, ale ne pro náš tým! Vše zařídíme za Vás, včetně sjednání dotací.

3. Odsouhlasení nabídky

Vy si zvolíte nejlepší nabídku. Volba je čistě na Vás

4. My pracujeme, Vy užíváte

Zajistíme, aby zařízení fungovalo. Vy jste nyní tepelně nezávislí a vytápění Vás skoro nic nestojí!

Naše další služby

Máte otázky?

Neváhejte, napište nám nebo zavolejte. Rádi Vám vyjasníme jakékoliv otázky
pROČ SI ZVOLIT NÁS?

Co zajistíme?

Tepelné čerpadlo pro malé domy

Cena od 119 900 Kč bez DPH před odečtením dotace. S možností dálkového přístupu a ovládání, instalací na klíč a zárukou až 10 let.
Cena po dotaci od 39 980 Kč s DPH

Tepelné čerpadlo pro střední domy

Cena od 169 900 Kč bez DPH před odečtením dotace. S možností dálkového přístupu a ovládání, instalací na klíč a zárukou až 10 let.
Cena po dotaci od 57 980 Kč s DPH

Tepelné čerpadlo pro velké domy a firmy

Cena od 189 900 Kč bez DPH před odečtením dotace. S možností dálkového přístupu a ovládání, instalací na klíč a zárukou až 10 let.
Cena po dotaci od 62 400 Kč s DPH

chci nové řešení

Neváhejte a vyplňte NEzávaznou poptávku

FAQ

Často kladené otázky

Nejčastější dotazy našich zákazníků ohledně tepelných čerpadel

S tepelným čerpadlem je to podobné jako s autem. Pokud se o něj dobře staráte, může být jeho životnost i přes 15 let. Doporučujeme, aby byla provedena servisní prohlídka každý rok. Dají se tak odhalit možné provozní potíže, které vedou ke snížení životnosti stroje.

Tepelné čerpadlo je nízkoteplotní zdroj tepla a nemůže vyrobit tak vysokou teplotu, jako např. plynový, nebo elektrický kotel. Potřebuje tedy zásobník s velkou teplosměnnou plochou výměníku, aby bylo schopné přenést potřebný výkon během přípravy ohřevu TV. S největší pravděpodobností máte zásobník pro kotel s malou teplosměnnou plochou a není možné ho použít pro ohřev TV s tepelným čerpadlem.

 

Velice záleží, s jakou teplotou otopnou soustavu provozujete. U tepelných čerpadel je možné maximálně vytápět s teplotou 55 °C. Čím nižší je teplota v otopné soustavě, tím vyšší je topný faktor a tím rychlejší je pak i návratnost investice. Pokud např. v zimě při mínusových teplotách musí mít teplota vody v radiátorech alespoň 60 °C a víc, abyste měli doma komfortní teplo, s největší pravděpodobností budete muset buď zvětšit plochu radiátorů, nebo snížit tepelnou ztrátu – tedy zateplit, vyměnit okna, apod.

Tepelná čerpadla se používají zejména v oblastech, kde není plynová přípojka. Zde je s největší pravděpodobností kotel na tuhá paliva, tepelné čerpadlo nebo elektrický kotel. Tepelná čerpadla jsou vhodná pro novostavby a nízkoteplotní otopné soustavy, jako je podlahové vytápění. Lze je ale samozřejmě použít i do rekonstruovaných objektů s otopnými tělesy při dodržení výše popsaných podmínek.